Погляд у минуле...

У Красноградському краєзнавчому музеї зберігається "Исторический очерк Полтавской губернии" за 1882 р., у якому зазначається, що у м. Костянтиноград з 1881 р. існує публічна бібліотека. Як розповідають старожили, знаходилась вона в Народному будинку.

/Files/images/590557355.jpg

Публічною бібліотекою в основному користувались інтелегенція, зокрема — вчителі. Особливо широкого розвитку набула бібліотечна справа після революції (1917 р.): тоді бібліотеки відкривались не лише у місті, а й у селах. Книжковий фонд поповнювався, в основному, за рахунок приватних бібліотек дворянства. Так поповнювалась Наталинська бібліотека за рахунок книг колишнього управителя маєтком Массона та відставного генерала Надарова.

/Files/images/IMG_0607.JPGИсторический очерк Полтавской губернии, 1882 р.

Після закінчення громадянської війни, бібліотека була переведена до приміщення по вулиці Жовтневій, де і знаходилась аж до початку Другої світової війни. 1937 року у бібліотеці працював наш земляк Іван Цюпа, нині — відомий український письменник. Бібліотека, фонд якої того часу налічував багато цінної літератури, знаходилась у приміщення музею. Саме тут 1930 року відомий український письменник Антон Хижняк написав своє перше оповідання «Голуба кров»./Files/images/423326_200.jpg
Під час Другої світової війни книжковий фонд Красноградської районної бібліотеки був розгромлений, а пізніше поповнювався за рахунок літератури, яку дарували жителі міста.

Зараз бібліотека — справжній науковий та методичний центр бібліотечної справи району, а в її стінах часто проходять літературно-музичні вечори, прем'єри та презентації книг письменників-земляків, зустрічі з місцевими художниками. Нерідко нашу бібліотеку відвідують київські та харківські письменники — Іван Драч, Віктор Бойко, Віктор Тимченко, Роман Лєвін.

Кiлькiсть переглядiв: 423

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.