Літературно - музичний вечір "Відомий і невідомий Т.Г.Шевченко"

2014-03-06

/Files/images/shevchenko_tg_2014/PICT0253.JPG В рамках проведення заходів до 200 - річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в Красноградській центральній районній бібліотеці пройшов літературно – музичний вечір «Відомий і невідомий Т.Г.Шевченко».
До уваги слухачів були представлені невідомі факти життя Т.Г.Шевченка. Назавжди почуття поета лишали слід у поезії. Але ж і сказати, що жінки і світлі почуття до них не відіграли значної ролі в житті і творчості Шевченка - це, значить, погрішити проти істини.
Лірична музика, свічки на столі, квіти у вазі, томики Шевченка, люстерко на ажурній скатертині – усе це створило романтичний настрій серед студентів Красноградського технікуму механізації сільського господарства. Глядачі пізнали іншого Шевченка – чоловіка, який кохав, якого кохали, але позбавленого сімейного затишку і щастя.
Ведучі свята Т.Мельнікова та Т.Діхтяр розповіли про Оксану Коваленко – юну Біатріче Тарасової поезії; польку Гусиковську – друге юнацьке кохання Шевченка; п’ятнадцятирічну натурницю Амалію Клоберг.
Любовна лірика Т.Г.Шевченка у виконання Зінченка Миколи, Марченко Єлизавети, Олексенко Юлії розкрила не лише палку душу поета, познайомила з його жіночим ідеалом, а й створила атмосферу ХІХ століття, відтворила історію цілого покоління.
Ось на сцену виходить Ганна Закревська (у виконанні Скорнякової Юлії), знайомить глядачів зі своїм портретом, автором якого є Т.Г. Шевченко.
А ось уже глядачі перенеслись у маєток князя М.Г. Рєпніна-Волконського, дочка якого Варвара Миколаївна, палко кохала Шевченка. Енергійна, тоненька, з великими живими очима, княжна прочитала свій лист до Шарля Ейнаря: «…Капніст переконаний, що я кохаю його (Шевченка) й, що я втратила голову…». Образ Варвари створила Гонта Жанна.
У далекій Новопетрівській фортеці душу поета зігріли діти коменданта кріпості Іраклія Ускова. Пізніше це захоплення переросло у схиляння перед матір’ю. Агата Ускова здавалася Шевченку вищою досконалістю. Чарівний образ Агати створила Олена Третьяк.
Коростиченко Поліна в образі Піунової розповідає про кохання та сватання Тараса Григоровича до неї…
Моя ти любо! Усміхнись,
І руку вольную, мій друже,
Подай мені…
Не менш емоційно глядачі сприйняли читання деяких творів Т.Г.Шевченка у виконанні юних читачів. Зі своїми віршами про великого мислителя і Кобзаря перед аудиторією виступили поети Красноградської літературної студії «Обрій»

/Files/images/shevchenko_tg_2014/PICT0260.JPG /Files/images/shevchenko_tg_2014/PICT0273.JPG /Files/images/shevchenko_tg_2014/PICT0278.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 308

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.