Відкриття центру вільного доступу до мережі Інтернет

2013-12-04

/Files/images/IMG_4968.jpg

04 грудня 2013 року в Красноградській центральній районній бібліотеці відбулося урочисте відкриття центру вільного доступу до мережі Інтернет. Ця подія стала можливою завдяки успішній участі проекту центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей Міської та Наталинської бібліотек- філій у програмі «БІБЛІОМІСТ”.

«Бібліоміст» – програма, покликана поліпшити доступ населення України до інформації та навчити користуватися новітніми технологіями, перетворивши бібліотеки на сучасні громадські центри. «Бібліоміст» – це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів, Агентства США з міжнародного розвитку, Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації, на підтримку якої Фундація Білла та Мелінди Гейтс надала грант на суму 25 мільйонів доларів США.

На урочистому відкритті Інтернет–центру були присутні юні читачі, викладачі навчальних закладів м.Краснограда та с.Наталино, бібліотечні працівники, представники влади, державних та громадських організацій.

Дійство розпочалося з виступу вихованців дитячої групи школи козацького бойового мистецтва «Булат», які відкрили свято композицією про чарівну криницю Знань і Мудрості. Потім ведучі надали слово почесним гостям: голові районної державної адміністрації Квартенко Роману Олексійовичу, заступнику міського голови Кицюку Евгену Семеновичу, координатору програми «Бібліоміст» в Харківській області Щетініну Віктору Павловичу.У своєму піднесено-святковому виступі директор Харківської обласної наукової універсальної бібліотеки Наталія Шостко адресувала слова подяки за участь у проекті конкурсу “Бібліоміст” кожному, хто активно та творчо його підтримував.

Лупіцька Валентина Михайлівна, представник Обласної бібліотеки для дітей щиро вітала переможців конкурсу. “Книга і комп’ютер не тільки мирно житимуть в бібліотеці, вони доповнюватимуть одне одного новими можливостями,”- відзначила пані Валентина.

Слова подяки всім тим, хто приймав участь у проекті і тим, хто його підтримував висловили завідувач сектору культури і туризму Мирошнеченко М.І. та директор Красноградської централізованої бібліотечної системи Т.В.Мельнікова.

Привітання перемежовувалися виступами учнів школи естетичного виховання, та володарем «Зірки таланту», поетом-співаком Юрієм Самсоновим. Найбільше порадував присутніх виступ дітлахів із ЗОШ №1 ім. Копиленка, які перевели почесних гостей через «Дивоміст» до святково прикрашеної зали, де розташувалися новенькі комп’ютери. Святкову стрічку з нагоди відкриття перерізали почесні гості – голова Красноградської районної державної адміністрації Квартенко Р.О. та координатор програми «Бібліоміст» в Харківській обл. Щетінін В.П.

Сісти першими за комп’ютери запропонували найменшим читачам бібліотеки.

Але важливо зрозуміти: персональний комп’ютер – це не просто пристрій, за допомогою якого можна грати в ігри чи слухати музику. Це – багатоопераційна система, яка дозволяє нам працювати з інформацією: знаходити її, аналізувати, створювати або переробляти, одержувати з мережі Інтернет й відправляти.

Відтепер мешканці міста та району зможуть вільно користуватись Інтернет-центром. Книгозбірні пропонують дітям та молоді справжній медіа-мікс! Досить клацнути мишкою – і кожен може шукати потрібну інформацію, або ж за допомою електронної пошти чи чату обмінюватися думками щодо прочитаного чи побаченого.

Перші відвідувачі Інтернет-центру не приховують радісних емоцій від побаченого та одразу випробовують нові можливості сучасного обладнання бібліотеки.

Юні користувачі найчастіше шукатимуть в Інтернеті інформацію для дозвілля, а саме: музику, сторінки улюблених артистів, комп’ютерні ігри, фільми. Інтернет активно використовуватимуть також для написання рефератів чи інших робіт для школи або з метою знаходження інформації щодо повсякденних проблем чи актуальних новин.

Кiлькiсть переглядiв: 229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.